بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران افتتاح شد

این نمایشگاه از نظر کمی و کیفی بزرگترین نمایشگاه فرش دستباف جهان محسوب می‌شود و صدها شرکت و واحد تولیدی از مناطق مختلف کشور، جدیدترین بافته های خود را در معرض دید علاقه مندان قرار می‌دهند.
در این دوره از نمایشگاه که با مجوز مرکز ملی فرش ایران برگزار می شود، بیش از ۶۷۰ شرکت تولیدی و صادراتی هنر – صنعت فرش دستباف کشور مشارکت دارند و انواع فرش مناطق مختلف کشور را در اندازه ها و رنگ های مختلف، قالی و قالیچه، تابلو فرش عرضه کرده اند.
نمایشگاه در فضای ۵۰ هزار مترمربع در ۱۳ سالن نمایشگاهی، بهترین فرش های عتیقه و معاصر کشور را به نمایش گذاشته است.
«فرشته دست پاک» رئیس مرکز ملی فرش ایران در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: امروز باید همگام با تحولات سیاسی و اقتصادی جامعه و جهان طرحی نو در زمینه صنعت فرش دستباف ایران به نمایش بگذاریم.
وی افزود: باید تغییرات اساسی در شیوه نگرش ما در جوانب مختلف این هنر – صنعت اصیل ایرانی لحاظ کنیم.
دست پاک یادآور شد: این مرکز به دنبال ارتقای جایگاه فرش اصیل ایرانی در جهان از طریق تقویت حضور بخش خصوصی و مردمی، افزایش بهره وری در کار، توسعه کمی و کیفی از طریق ارتقای آموزش و طراحی، نفوذ در بازارهای جدید و توسعه بازارهای موجود و حمایت از برگزاری نمایشگاه های ملی و بین المللی است.
وی تاکید کرد: توسعه تجارت الکترونیک و کسب و کارهای نوین در حوزه فرش دستباف و ثبت ملی و جهانی نشان جغرافیایی از دیگر اهداف این مرکز است.
به گزارش ایرنا، افزایش صادرات در کنار فروش داخلی، معرفی ظرفیت‌های این بخش اقتصادی، برنامه ریزی برای حل مشکلات، شناسایی نقاط ضعف این صنعت، ایجاد بسترهای مناسب برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی، ایجاد زمینه اشتغال و کارآفرینی، آشنایی دست‌اندرکاران با محصولات، نوآوری‌ها و ظرفیت‌های موجود، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی برای ارتقای کیفیت تولید و ایجاد ارتباط مستقیم و رو در رو میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، مهم‌ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
این نمایشگاه تا نهم شهریور هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران دایر است.

بازگشت به اخبار