زنجیره تولید پنبه در گلستان راه اندازی می شود

به گزارش ایرنا، رضا رحمانی دوشنبه شب در نشست با شماری از فعالان اقتصادی گلستان اظهار داشت: این وزارتخانه با راه اندازی این طرح در گلستان موافق است.
وی با اشاره به پیشینه این استان در کشت پنبه به مدیران بومی سفارش کرد که پیگیری‌ لازم را برای اجرایی شدن این طرح انجام داده و حتی در قالب ناحیه صنعتی هم که شده این مهم را اجرایی کنند.
به گزارش ایرنا، استان گلستان واقع در شمال کشور به سبب حاصلخیزی خاک و آب و هوای مساعد برای کشت و تولید پنبه مرغوب، روزگاری به عنوان سرزمین طلای سفید شهرت داشت و امروز هم با وجود کاهش سطح زیر کشت این محصول، از استان های سرآمد در تولید پنبه در کشور به شمار می رود.
رحمانی همچنین با بیان این که آسان سازی امور، همکاری بانک‌های عامل، مسئولان و مشارکت تولیدکنندگان می‌تواند کشور را در برابر تحریم‌ها محافظت کند، افزود: دشمن تلاش دارد تا تولید کشور را با تحریم‌ها متوقف کند ولی تکلیف داریم در مقابل این دسیسه دشمن با همدلی و تلاش ایستادگی کنیم.
وی خطاب به مسئولان مرتبط با تولید و صنعت گفت: برای رونق تولید در کشور باید حساب شده عمل کنیم و تفویض اختیار به استان‌ها یکی از عوامل جلوگیری از اصلاحات مکرر در تصمیم‌گیری ها است.
رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس جمهوری را در سفر دو روزه به استان گلستان همراهی می کند.
دکتر حسن روحانی رییس جمهوری دوشنبه از طریق فرودگاه کلاله وارد استان گلستان شده و امروز سه شنبه به سفر دو روزه خود پایان می دهد.

بازگشت به اخبار