۴۰۷ قلم کالا از استان یزد به دنیا صادر می‌شود

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد گفت: ۴۰۷ قلم انواع کالا از این استان به بیش از ۹۰ کشور دنیا صادر می‌شود که ۱۰ درصد آن مربوط به نساجی است.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی این سازمان، محمدرضا علمدار یزدی افزود: یزد از لحاظ اقلیمی دارای محدودیت‌هایی است و از دیرباز، پیشینیان ما با نگاه بلندمدتی که به توسعه پایدار صنعتی در این استان داشتند، صنعتی را پایه ریزی کردند که امروز یزد را به مهمترین استان نساجی کشور تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه ۴۸۹ فقره از مجوزهای صنعتی یزد مربوط به نساجی و پوشاک است ادامه داد: با فعال شدن واحدهای در آستانه اخذ مجوز، تعداد واحدهای صنعتی نساجی یزد افزایش می‌یابد.

این مسوول یادآور شد: هم‌اکنون ۱۶.۳ درصد از پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی استان مربوط به نساجی است و در این صنعت هزار و ۶۰۰ میلیارد سرمایه‌گذاری شده و برای ۱۹ هزار و ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

علمدار یزدی ادامه داد: ۱۲ درصد کل واحدهای نساجی کشور در یزد مستقر هستند و از این لحاظ رتبه دوم کشور را داریم  با اینکه از نظر تولیدات نساجی ، ۲۷ درصد تولیدات نساجی کشور مربوط به استان است.

وی بیان کرد: ۹۰ درصد تولید روفرشی کشور، ۶۱ پارچه رومبلی، ۸۹ درصد ترمه و ۳۵ درصد پارچه پرده‌ای کشور توسط واحدهای نساجی یزد تولید می‌شود.

هم‌اکنون ۱۰۰ هزار نفر در ۲ هزار و ۹۷ واحد تولیدی در استان یزد مشغول به کار هستند. 

بازگشت به اخبار