چالش های زیادی در طراحی لباس ورزشی وجود دارد/حوزه ورزش نیاز به طراح لباس تخصصی دارد

 

گروه مد و لباس«هنرآنلاین»: هانیه رفیعیان از جوانترین طراحان لباس ورزشی در ایران است. این طراح در گفت و گو با هنرآنلاین در خصوص اینکه چرا در این سن و سال به طراحی لباس های ورزشی روی آورده است، گفت: من علاقه بسیاری به رشته هنر ، بخصوص طراحی دارم همیشه دوست  داشتم در طراحی ارتباطی بین طرح و موضوع طرح همچنین بااصول و بهره گیری از ایده های جدید و نه تکراری ایجاد کنم.

وی ادامه داد: در طراحی لباس تیم های ورزشی مهرسان با توجه به اهداف باشگاه در پی پیدا کردن اشتراکی بین معنا و محتوای "مهرسان " و نمادی از بانوان ، از نماد خورشید و تشعشعات خورشید استفاده شده است.

این طراح نوجوان با اشاره به اینکه فعالیت ویژه باشگاه مهرسان یکی از دلایل مهم او برای همکاری با این باشگاه بوده است، گفت: ذهن و نوع نگاه جدید مدیرعامل این تیم به تیم داری و حمایت از بانوان در ورزش ، موضوع هیجان انگیزی برای من برای طراحی لباس تیم مهرسان شد.

وی ادامه داد: من بعد از این تجربه دوست دارم بیشتر تلاش کنم و برند خودم رو در طراحی لباس ایجاد و مطرح کنم.

وی با اشاره به بحث طراحی لباس در حوزه ورزش، گفت: در این حوزه با چالش های زیادی در طراحی لباس های ورزشی روبه رو هستیم و شاهد بودیم بارها در مسابقات بسیار مهم با ضعیف ترین طراحی ها که به ورزش هم بی ربط بوده اند به مسابقات اعزام شده ایم.

رفیعیان گفت: همانطور که در ورزش عکاس و خبرنگار متخصص داریم باید طراح لباس تخصصی نیز داشته باشیم تا با آشنایی کامل با شرایط ورزشکاران برای آنها لباس های مناسب را طراحی کند.

بازگشت به اخبار